Visit Turkey For Health Care
"Şifa Yurdu Türkiyeye Hoşgeldiniz.."

Reklamlar

Danışmanlık

2015 Sağlık Turizminde Süpriz Yılı Olacak


Sağlık  turizmi ülkemizin vazgeçilmez ve hızla yükselen bir hizmet sektörü olmuştur.  Beş yıllık10. kalkınma planında,Sağlık Bakanlığı stratejik eylem planın da yerini almıştır.Son olarak da sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu nun  açıkladığı ülkemizin kalkınması için en önemli 9 konu arasında sağlık turizmi de yerini almıştır.Sağlık Bakanlığının başkanlığında sağlık turizmi koordinasyon kurulu kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.

 

     Kısacası sağlık turizmi önümüzdeki yıllarda çok konuşulan üzerinde çalışılan,hızla büyüyen bir sektör olacağı aşikardır.Aynen 1985-1990 lı yıllarda turizm de yaşadığımız gelişim günleri sağlık turizminde de yaşayacağız.Ancak  sağlık turizmindeki gelişmeler kaliteli sürdürülebilir ve makul fiyatlarda olmalı. Turizm sektöründe yapılan her  şey dahil ,kişi başı 600-700 USD  gelir gibi gülünç ve ucuz hizmet yanılgısına düşünülmemelidir.

 

     Platform olarak tüm bu gelişmelere paralel olarak 2015 yılı sağlık turizminde çalışma ve geliştirme yılı olarak ilan ettik. Önümüzdeki günlerde açıklayacağımız platformumuzun 2015 yılı faaliyet planındaki sürpriz projelerle sektöre yön vereceğiz. Çok ilginç ve önemli sağlık turizmi  projelerimizi bekleyin. Sağlık turizminde 15 yıllık birikimimizi sektör ile paylaşacağız .Sağlık turizminin gelişmesi sektörün ve ülkemizin hep birlikte kazanması için sağlık turizmi ile ilgili sürpriz projelerimiz için bizi takip edimiz.      www.ipsa.org.tr

 

                                                                                                      Visitturkeyforhealthcare Platformu

                                                                                                      Başkanı

                                                                                                       Dr Dursun Aydın


Diğer Duyurular